O Nas

Spółka Polish Transport Holdings założona została w 1997 roku przez Christophera Wattsa, który przyjechał‚ do Polski, aby utworzyć znaną firmę przewozową Polski Express, jako oddział‚ brytyjskiego giganta transportu pasażerskiego National Express. To pionierskie na ówczesne czasy w Polsce przedsięwzięcie wprowadziło nowy standard do przewozów międzymiastowych i cieszyło się dużym uznaniem wśród podróżnych, aż do chwili podjęcia przez zagranicznego inwestora decyzji o wycofaniu się z rynku.
Przez okres przeszło 20 lat działalności firmy z wiedzy i doświadczenia PTH skorzystało wiele wiodących przedsiębiorstw związanych z branżą przewozów pasażerskich, m.in. Alexander Dennis, Arriva, Bus Éireann, First Group oraz Stagecoach Group. Oprócz świadczenia usług konsultingowych PTH odpowiedzialne było również za przeprowadzenie kilku kampanii rekrutacyjnych kierowców autobusowych do pracy na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. W rezultacie, zatrudnienie z naszą pomocą znalazło niemal tysiąc kierowców i kilkudziesięciu mechaników z Polski.
Projekt rekrutacji pracowników na zamówienie Stagecoach Group - jednego z największych przewoźników na rynku brytyjskim, został przeprowadzony w latach 2005-2008. Firma Stagecoach UK Bus zgłosiła zapotrzebowanie na doświadczonych kierowców do pracy w różnych regionach Wielkiej Brytanii – przy czym największe grupy kierowców trafiły do baz w miastach Manchester oraz Aberdeen. Proces wyłonienia najlepszych kandydatów obejmował rozmowy kwalifikacyjne, testy praktyczne oraz szkolenie językowe.
W latach 2012-2013 firma PTH przeprowadziła podobną kampanię rekrutacyjną kierowców autobusów dla niemieckiego przewoźnika BRH ViaBus – spółki zależnej brytyjskiej grupy Marwyn Transport. Natomiast w latach 2014–2015 firma PTH zrekrutowała kierowców autokarów do obsługi połączeń dalekobieżnych obsługiwanych przez Megabus Europe (spółkę zależną Stagecoach Group) z baz zlokalizowanych na terenie Niemiec oraz Włoch.
Z usług doradczych PTH korzystał największy brytyjski przewoźnik autobusowy – First Group. W latach 2005 i 2006 przeprowadziliśmy dla naszego klienta szczegółowe analizy w zakresie przeprowadzenia bezpośrednich inwestycji w polskie przedsiębiorstwa transportu pasażerskiego. Seria raportów poświęcona była m.in. charakterystyce polskiego rynku, realiów prawnych oraz wskazaniu i ocenie potencjalnych podmiotów gospodarczych, które mogły być przedmiotem akwizycji.
Wśród innych podmiotów zagranicznych, które korzystały z analiz polskiego rynku przewozów autobusowych przygotowanych przez PTH, wymienić można brytyjskiego producenta autobusów Alexander Dennis oraz izraelską grupę Egged Holding, właściciela działającej w Polsce firmy Mobilis.
Firma PTH świadczyła swoje usługi również w zakresie optymalizacji działalności operacyjnej dla firm działających poza granicami Polski. Wieloletnia współpraca obejmowała optymalizację wykorzystania zasobów w różnych bazach Stagecoach UK Bus i pozwoliła osiągnąć liczone w milionach funtów brytyjskich oszczędności. Na mniejszą skalę podobne zlecenia wykonane zostały dla największej brytyjskiej grupy przewozowej - National Express, a także jednego z większych przewoźników autobusowych na terenie Irlandii - Bus Éireann.
Pewnym zwieńczeniem wysiłków czynionych, aby wprowadzić powiew świeżości na polski rynek przewozów autobusowych było nawiązanie współpracy z jednym z najbogatszych szkockich biznesmenów - Sir. Brianem Souterem - założycielem Stagecoach Group. Niewielki zespół ekspertów przez 12 miesięcy pracował nad zbudowaniem od podstaw przedsięwzięcia, które z przytupem zadebiutowało latem 2011 roku pod marką - PolskiBus.com. Nowy przewoźnik szybko podbił serca podróżnych oferując im niedostępny wcześniej standard usług (nowoczesne wysokopodłogowe autokary VanHool z dostępem do sieci Wi-Fi oraz gniazdkami 230V pod każdym siedzeniem), a także nowoczesny system rezerwacji biletów on-line bazujący na modelu stosowanym przez linie lotnicze.

IntuitionBathrooms Logo

Obecnie firma PTH Sp. z o.o. działa przede wszystkim jako sprzedawca i dystrybutor wyposażenia łazienek.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.intuitionbathrooms.pl, a także firmowego salonu sprzedaży przy ul. Inflanckiej 11 w Warszawie.